TEMA DÜNYASI WEB TASARIM

0(555)106 23 45

Ankara Web Tasarım

Tema Dünyası uygun fiyat garantisi ile Domain kaydı, Hosting ve Web tasarım ürünleriyle 2003 yılından bu yana sizlerle birlikte olmaya devam ediyor…Web tasarım ve diğer konular hakkında bilgi almak için Online destek veya telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz…

0(555)1062345

info@temadunyasi.com

Outlook Ayarlama Nasıl Yapılır (Güncellendi)

1- Microsoft Outlook 2007 için varolan e-posta ayarlarımı nasıl düzenlerim?

Aşağıdaki adımları takip ederek kurunuz. 

 
Outlook programınızı açıp üst menüden Araçlar sekmesine tıklayınız.

 

Açılan pencerede “Hesap Ayarları” butonuna basınız.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Eklediğiniz mail adresine çift tıklayınız

Gerekli bilgilerinizi girdikten sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

Ayarlar sayfasından ise Giden Sunucusu sekmesine basınız.

Giden sunucu sekmesine bastıktan sonra “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gereksin.” seçeceğini işaretleyerek, “Gelişmiş” sekmesine geliniz.
 

Gelişmiş sekmesinden SMTP portunu 587 olarak ayarlayınız ve Tamam butonuna basarak kaydediniz.

Bir önceki sayfa kapanacaktır ve ileri dediğinizde kurulum tamamlanacaktır.

SSL Sertifikası ne işe yarar?

SSL Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Online ortamda birçok veri bulunuyor ve her geçen dakika bunlara dünya çapında milyonlarca veri daha ekleniyor. Bu kadar çok içeriğin yer aldığı internet ortamında güvenli veriler sunmak ve güvenli veriye ulaşmak için SSL sertifikaları büyük önem taşıyor.

İnternette varlık gösteren bir web sitesine sahipseniz, online şirketleriniz varsa ya da online ödeme portalları barındırıyorsanız SSL sertifikası almanız sizi güvenilir bir noktaya taşır, ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin artmasına katkı sağlar.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL, İngilizce “Secure Socket Layer” teriminin, kısaltılarak “SSL” şeklinde kullanılmasıdır. Türkçe’ye “Güvenli Giriş Katmanı” olarak tercüme edilebilir. Aslında SSL en genel anlamıyla bir güvenlik şifrelemesidir. SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eder ve iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde verilerin iletilmesini sağlar. SSL sertifikasına sahip olduğunuzda, arada kötü amaçlı yazılımlar olsa da verileriniz güvenli bir şekilde aktarılır. Çünkü şifreleme sistemi, verilerin herkes tarafından görülmesini engeller. Örneğin; artık birçok e-ticaret sitesi ya da mobil uygulamalarda kredi kartı bilgilerimizi girmemiz gerekiyor. Kredi kartı bilgilerinizi girip gönder tuşuna bastığınızda, alışveriş yaptığınız sitenin SSL Sertifikası bulunuyorsa, kötü amaçlı kişilerin ya da yazılımların kredi kartı bilgilerinize erişmesi mümkün olmaz. Çünkü SSL sertifikası kart bilgilerinizi sunucuya iletirken şifreleme yapar ve bilgilerinizin kötü amaç ile kullanılmasını imkansız hale getirir.

SSL Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi için SSL Sertifikası Nedir? Yazısını okuyabilirsiniz.

SSL Neden Gereklidir?

Siber saldırılar, dijital ortamda çok sık karşılaşılan bir güvenlik sorunudur ve internette varlık gösteren siteler siber saldırılardan korunmak için birçok güvenlik önlemi alırlar. SSL sertifikası; sunucu ve ziyaretçi tarayıcısı arasında şifreli bir iletişim ağı oluşturarak kişisel bilgilerin siber saldırılardan etkilenmeden güvenli şekilde iletilmesine olanak sağlar.

Web sitesinin SSL Sertifikası olması demek, bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin sadece web site sahibi tarafından görünebilir olması demektir.

İnternette güvenlik, her site için önemli olsa da özellikle e-ticaret siteleri için güvenliğin sağlanmaması söz konusu dahi olmamalıdır. Harika bir e-ticaret sistemi kurup güvenlik ile ilgili aşamaları atladığınız takdirde yaptığınız tüm yatırımlar çöpe gidebilir. Çünkü herhangi bir siber saldırıda; işinizi kaybedebilir, itibarınızı zedeleyebilir, ağır yasal yaptırımlar ile mücadele etmek durumunda kalabilir ve en önemlisi de güvenilirliğinizi yitirebilirsiniz. Bu sebeple, işinize yaptığınız yatırımı riske atmamak için güvenlik ile ilgili her aşamayı titizlikle uygulamalısınız. Bu aşamaların ilki de SSL Sertifikası edinmektir.

 

Marka Tescili

Dünyada her yıl yüzbinlerce sahte / taklit ürün girişimi marka tescili ile önleniyor. Yine binlerce fason üretim marka sahiplerince durdurulup, maddi yaptırımlara tabii tutuluyor. Yetkisiz tabela konumlandırmalarının önüne geçiliyor. Alan adlarının üçüncü şahıslarca kullanımı uluslararası düzeyde önleniyor.

-Marka sahibi olmak size ne kazandırır?
-Ürün, hizmet ve ticari faaliyetinizi taklit edilme risklerinden korur.
-Kurumsal itibarınızı yükseltir.
-Tescilli logonuzu garanti altına alır
-com.tr gibi kurumsal alan adlarında faaliyet yürütme yetkisi kazandırır.
-Tabela, basılı ve dijital yayımlar başta olmak üzere her konuda size yasal güvence sağlar