0(555)106 23 45

En İyi Alan Adı (Domain) Nasıl Seçilir?

En İyi Alan Adı (Domain) uzantısı nasıl seçilir?

Web siteniz için doğru alan adını seçmek, başarınız için çok önemli bir adımdır. Eğer yanlış alan adını seçerseniz, markanıza ve arama sıralamanıza zarar verebilirsiniz. Peki doğru alan adı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Merak ettiğiniz bu sorunuzun cevabını Tema Dünyası olarak sizler için araştırdık. 1. Domain uzantısını iyi araştırın

Bir domain uzantısı seçerken sektörünüze bağlı da seçebilirsiniz. Son yıllarda çıkan farklı domain uzantıları sayesinde sektörünüzü belli edebilirsiniz.

Diyelim ki fotoğrafçılık işi ile ilgileniyor iseniz .photography uzantısını seçebilirsiniz.

Yeni çıkan jenerik domain uzantılarını artık büyük firmalarda tercih etmeye başladılar. Kendi web sitelerini tasarlatırken sektörlerine uygun domain uzantılarını satın alıyorlar. Yeni domain uzantılarını incelemek için tıklayınız.

2. Alan Adı Aramanızda Anahtar Kelimeleri Kullanın

Anahtar kelimeler bir etki alanında önemli bir rol oynar. Alan adınızda anahtar kelimeler kullanarak arama motorlarına web sitenizin ne hakkında olduğunu söylersiniz. Kaliteli içerik ve iyi bir kullanıcı deneyimi ile birlikte alan adınızdaki anahtar kelimeler Google’da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir.

Hedef anahtar kelimelerinizle daha önce alınmamış iyi bir alan bulmak çok zordur. Etki alanınızı öne çıkarmak için yaratıcı olmanız ve anahtar kelimelerinizi başka kelimelerle birleştirmeniz gerekecektir.

3. Alan Adınızı Kısa Tutun

Anahtar kelimeler önemli olsa da, alan uzunluğu konusunda aşırıya kaçmayın. Kısa ve akılda kalıcı bir alan adına sahip olmak daha iyidir. Alan adınızı 15 karakterin altında tutmanızı öneririz.